Terminologia

AAkcesoria

Do pielęgnacji obuwia służy kilka rodzajów akcesoriów. Produkty naturalne, takie jak drewniane prawidła do obuwia, szczotki z naturalnego włosia itp., są zazwyczaj bardziej kosztowne, ale mają znaczną przewagę nad akcesoriami plastikowymi. Drewniane prawidła do butów, umieszczone wewnątrz ciepłego obuwia, stosuje się w celu zachowania kształtu buta oraz absorpcji wilgoci po użytkowaniu obuwia.

BBłędna pielęgnacja

Istnieje kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry, jednak wiele z nich może przynieść rezultat przeciwny od zamierzonego. W celu uniknięcia plam i pleśni nie należy używać masła, oleju z oliwek, skórek banana itp. Kremy oraz krowie mleko również nie są odpowiednimi środkami do pielęgnacji. Nie należy stosować białego wina do usuwania plam.

CCzęste zmiany obuwia

W wyniku wielogodzinnego noszenia obuwia następuje nagromadzenie wilgoci w skórze. Zaleca się więc regularną zmianę obuwia. Buty powinno się pozostawić na 24h przed ich ponownym założeniem. Pozwala to skórze odpocząć i wyschnąć. Najlepiej włożyć do buta drewniane prawidło. Zmiana obuwia jest również korzystna dla stóp, kostek oraz mięśni.

DDezodorant

Osoby pragnące większej świeżości obuwia powinny stosować dezodorant do butów. Specjalna mieszanka składników w dezodorancie zwiększa higienę oraz wytwarza przyjemny zapach. W rezultacie stopy są odświeżone, a nieprzyjemne zapachy zneutralizowane.

EEkologia

Produkty firmy Búfalo zawierają naturalne i przyjazne dla skóry woski, tłuszcze oraz oleje. Stosowanie nieprzetworzonych surowców naturalnych jest przyjazne dla środowiska. Firma Búfalo nieustannie poszukuje nowych możliwości produkcji zrównoważonej. Poprzez ekstensywne stosowanie ekologicznych i odnawialnych surowców naturalnych oraz niestosowanie rozpuszczalników firma Búfalo redukuje szkodliwy wpływ na środowisko.

FFabrycznie nowe obuwie

Zaleca się impregnowanie nowego obuwia oraz stosowanie odpowiedniej pasty niezależnie od materiału z którego wykonane jest obuwie. W ten sposób można mieć pewność, iż obuwie będzie dobrze chronione przed brudem i wilgocią.

GGładka skóra

Termin „skóra gładka” odnosi się do każdego rodzaju skóry z gładką powierzchnią. Ten rodzaj skóry jest bardzo wytrzymały i atrakcyjny ze względu na swoją ziarnistą strukturę. Wygląd zewnętrzny i właściwości mogą się różnić w zależności od sposobu przetwarzenia i gatunku zwierzęcia. Do skór gładkich zalicza się skóry anilinowe, patentowe, skóry nappa, skóry wytłaczane i miękkie.

IInformacyjne znaki

Często nie jest łatwo rozpoznać, z jakich materiałów wykonany jest but. Małe obrazki znajdujące się zazwyczaj wewnątrz buta mogą być niezwykle pomocne. Piktogramy te informują, z jakiego materiału wykonana jest podeszwa zewnętrzna, materiał wierzchni i podszewka buta.

oznaczenia

JJakość

Aby chronić obuwie, należy stosować środki pielęgnacyjne wysokiej jakości. Produkty firmy Búfalo chronią i odżywiają skórę dzięki najwyższej jakości składnikom, takim jak: olej migdałowy, wosk pszczeli oraz nowoczesnym, zaawansowanym technologicznie formułom.

KKurtki

Kurtki ze skóry gładkiej należy regularnie pielęgnować za pomocą emulsji, która nawilża skórę i dostarcza jej składników odżywczych. Dodatkowo kurtki należy impregnować 2 razy w roku lub przynajmniej przy każdorazowym kontakcie z wodą.

LLepszy połysk

Po zastosowaniu pasty do butów skóra jest matowa i aby odzyskała ponowny połysk, należy ją wypolerować. Żeby uzyskać odpowiedni połysk, należy nanieść pastę, odczekać 2-3 min. A następnie przy użyciu szczotki lub gładkiej ściereczki delikatnie wypolerować skórę, wykonując okrężne ruchy.

MMocny efekt szarzenia

Pomimo regularnego szczotkowania, skóra welurowa może stopniowo ulegać efektowi szarzenia. Jeżeli do tego dojdzie, należy zastosować produkty do pielęgnacji koloru do weluru i nubuku. Na skórze gładkiej efekt szarzenia może pojawić się w okolicach zagięć i nakładania się na siebie skóry. Może to wynikać z nałożenia na skórę warstw wosku, które nie były zafarbowane odpowiednim kolorem. Dlatego należy stosować produkty do ochrony koloru.

NNaturalny wosk pszczeli

Wosk pszczeli jest naturalnym składnikiem pielęgnacyjnym o wielu właściwościach, które mają pozytywny wpływ także na skórę. Chroni włókna skóry zwierzęcej, dostarczając im koniecznych substancji odżywczych, chroni przed brudem oraz zapobiega wysuszaniu skóry. Jest elastyczny i impregnuje skórę. W rezultacie skóra pozostaje miękka i gładka na dłużej.

OOlej migdałowy

Olej migdałowy jest jednym z podstawowych składników w pielęgnacji obuwia. Zastosowanie najwyższej jakości oleju migdałowego pozwala rozróżnić produkt dobry od doskonałego. Jest przeznaczony dla wielu rodzajów skóry i gwarantuje znakomity wygląd oraz poczucie miękkości i gładkości.

PPasty w tubce

Skóra gładka jest naturalnym materiałem i należy ją regularnie pielęgnować pastami odżywczymi. Regularna pielęgnacja jest konieczna, jeżeli obuwie ma wyglądać jak nowe przez długi czas. Do skór grubych zaleca się stosowanie pasty w puszcze. W przypadku delikatnej skóry gładkiej jest bardziej odpowiednia jest Pasta w kremie.

RRegeneracja koloru

Wygląd kolorów może z czasem ulec zmianie, szczególnie w przypadku skóry gładkiej. Pigmenty obecne w środkach do pielęgnacji koloru ożywiają blaknące kolory i pokrywają drobne zadrapania.

SSkóra

Skóra jest materiałem pochodzenia zwierzęcego. Stosując różne metody i procesy, uzyskuje wiele pozytywnych właściwości. W porównaniu z innymi materiałami skóra jest bardziej elastyczna i giętka. Rozciąga się i nieustannie dostosowuje się do kształtu stopy. Ponadto skóra ma lepsze właściwości absorpcyjne, przepuszcza powietrze lepiej niż materiały syntetyczne.

TTorebki

Regularna pielęgnacja jest również ważna w przypadku torebek. Zachowanie piękna skóry wymaga jej pielęgnowania.Torba powinna zostać zaimpregnowana zaraz po zakupie, a następnie kilka razy w roku. Procedura ta ochroni torbę przed wilgocią oraz utrudni osadzanie się brudu. Dodatkowo, w przypadku skóry gładkiej należy stosować emulsję do pielęgnacji skóry. Do torebek ze skór szorstkich oraz zamszowych zaleca się używanie Sprayu do zamszu.

UUżywanie akcesoriów

Podstawowymi narzędziami do doskonałej pielęgnacji obuwia jest puszka lub Krem w tubce w odpowiednim kolorze oraz spray do impregnacji. Do polerowania niezbędna jest szczotka do jasnych oraz do ciemnych kolorów wraz z miękką ściereczką.

WWygląd zewnętrzny

Idealny strój sprawia ogromną przyjemność. Wymaga jednak perfekcyjnie dobranej pary butów. Spoglądając na czyjeś obuwie, można wiele powiedzieć o guście danej osoby. Dlatego buty należy wybierać z głową i właściwie o nie dbać.

ZŻelowe wkładki

Noszenie butów na obcasie nie zawsze jest wygodne. Kilka rodzajów żelowych wkładek może zapobiec odczuciu palenia i bólu, oraz odciskom na stopach.