Właściwa pielęgnacja każdego rodzaju skóry

Zalecany sposób pielęgnacji:

1. Skóra gładka
Pielęgnacja: Pasta w kremie, Pasta w puszce, produkty do długotrwałej impregnacji, produkty samonabłyszczające (nie zawsze odpowiednie dla obuwia delikatnego)
Czyszczenie: szczotka, gładka ściereczka

2. Połączenie zamszu i skóry gładkiej
Pielęgnacja: Pasta w kremie, Pasta w puszce, spray do zamszu, produkty do długotrwałej impregnacji
Czyszczenie: szczotka do zamszu

3. Zamsz
Pielęgnacja: Spray do zamszu, produkty do impregnacji
Czyszczenie: szczotka do zamszu

4. Obuwie z materiału
Pielęgnacja: produkty do długotrwałej impregnacji
Czyszczenie: szczotka, wilgotna ściereczka

5. Skóra syntetyczna
Pielęgnacja: Pasta w kremie
Czyszczenie: szczotka

6. Skórzane kurtki i torby
Pielęgnacja: Balsam do pielęgnacji skóry (nakładać ściereczką), produkty do długotrwałej impregnacji
Czyszczenie: szczotka, ściereczka

7. Meble skórzane
Pielęgnacja: Balsam do pielęgnacji skóry (nakładać ściereczką)
Czyszczenie: ściereczka

Jesteś tutaj: 01 12

Idealne obuwie letnie

Idealne obuwie letnie wykonane jest w całości ze skóry. Pozytywne właściwości skóry są szczególnie zauważalne w przypadku obuwia. Skóra pochodzenia zwierzęcego jest niezwykle elastycznym materiałem naturalnym, który dostosowuje się do stopy w trakcie dnia. Absorbuje i przepuszcza powietrze, pozwalając na parowanie potu. Dzięki temu stopy pozostają suche, a Ty czujesz się komfortowo. Na ważne spotkanie po długim dniu w pracy zaleca się zmianę obuwia w celu odświeżenia.

Jesteś tutaj: 02 12

Idealne obuwie zimowe

Idealne obuwie zimowe wykonane jest w całości ze skóry poza podeszwą. Nie ma nic gorszego niż przemoczone buty zimą, co może być przyczyną przeziębienia.

W okresie zimowym w przypadku noszenia skórzanych butów i kozaków zaleca się stosowanie dwóch sposobów impregnacji: gumowych podeszw oraz produktów do impregnacji. Chociaż wilgoć nie przedostaje się przez gumowe podeszwy, dodatkowe wkładki zapewnią większy komfort stopom. Gumowe podeszwy mogą być wyposażone w antypoślizgowy bieżnik zapobiegający ślizganiu się na lodzie.

Produkty do impregnacji nie tylko powstrzymują przedostawanie się wilgoci do wewnątrz buta, lecz również utrudniają osadzanie się brudu. Obuwie będzie wciąż przepuszczać powietrze, powstrzymując osadzanie się wilgoci wewnątrz obuwia, szczególnie jeżeli wykonane jest ze skóry. W celu zapewnienia trwałej ochrony impregnat należy nakładać regularnie (w zależności od ilości wilgoci i sposobu użytkowania obuwia).

Jesteś tutaj: 03 12

Pielęgnacja kozaków welurowych

Skórę welurową można łatwo wyczyścić i ożywić poprzez zastosowanie szczotki do zamszu. Obuwie należy również regularnie impregnować. Stosowanie sprayu do zamszu może ożywić kolor. Większe zabrudzenia należy usunąć z elementów nietkanych za pomocą odpowiedniej szczotki.

Jesteś tutaj: 04 12

Guma do żucia przylepiona do buta

Niemal każdy z nas doświadczył nieprzyjemnej sytuacji nadepnięcia na gumę do żucia, którą często trudno usunąć. Należy po prostu włożyć obuwie do foliowego worka i pozostawić w zamrażarce na kilka godzin. Guma do żucia po zamrożeniu sama odpadnie.

Jesteś tutaj: 05 12

Utrzymywanie świeżości w bucie

Stopy pocą się bardziej w obuwiu zrobionym ze sztucznych materiałów lub ze skóry syntetycznej, ponieważ nie przepuszczają powietrza. Stopa produkuje średnio 40 ml potu w trakcie dnia, co może powodować nagromadzanie się nieprzyjemnych zapachów. Jeżeli buty nie są z naturalnej skóry, dobrym rozwiązaniem jest stosowanie skórzanych wkładek. Codzienna zmiana obuwia również pomaga. Po zdjęciu obuwia należy włożyć do środka prawidło do butów (najlepiej drewniane), kiedy but jest jeszcze ciepły. W ten sposób można zapobiec pęknięciom oraz zachować kształt buta. Dezodorant do obuwia może okazać się również pomocny.

Jesteś tutaj: 06 12

Sekret wyjątkowego połysku

Czyszczenie i polerowanie pozwala osiągnąć wyjątkowo atrakcyjny połysk na butach skórzanych każdego koloru. Im więcej razy zastosujesz pastę, tym łatwiej możesz osiągnąć efekt połysku. Należy zwyczajnie wyczyścić obuwie i nanieść pastę do butów. Kiedy skóra całkowicie zaabsorbuje pastę, można rozpocząć polerowanie. Za pomocą delikatnej ściereczki nabierz trochę pasty z pojemnika i zwilż ją wodą destylowaną. Nanieś pastę na skórę. Delikatnie dociskając wykonuj okrężne ruchy, powtarzaj je do momentu wypolerowania całego buta. Dłuższe polerowanie przyniesie lepszy efekt połysku.

Jesteś tutaj: 07 12

Ukrywanie zadrapań na obcasach

Nieestetyczne zadrapania na obcasach można ukryć, pokrywając je dopasowanym odcieniem lakieru do paznokci.

Jesteś tutaj: 08 12

Prawidłowa impregnacja

W trakcie impregnowania należy trzymać spray przynajmniej 30 cm od buta. Nie należy rozpylać zbyt obficie, aby nie przemoczyć buta. Najskuteczniejszą ochronę przynosi kilka cieńszych i równomiernych powłok. Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Wysuszyć dokładnie obuwie. Dla lepszej ochrony obuwie należy impregnować regularnie.

Jesteś tutaj: 09 12

Pielęgnacja torebki

Te same zasady, co do obuwia, odnoszą się do torebek: piękno skóry można zachować, stosując odpowiednie produkty do pielęgnacji. W przeciwnym wypadku skóra wysuszy się i z czasem stanie się łamliwa.

Torebkę należy zaimpregnować zaraz po zakupie, a następnie proces impregnowania powinno się powtarzać kilka razy w roku. Uchroni to torebkę przed wilgocią i utrudni osadzanie się brudu. W przypadku torebek ze skóry gładkiej należy również regularnie stosować balsam do pielęgnacji skóry. Dla torebek z zamszu i nubuku zaleca się stosowanie sprayu do zamszu.
Aby usunąć zabrudzenie z torebki, należy zwilżyć zabrudzone miejsce wodą destylowaną i dokładnie wymyć. Woda z kranu zawiera zbyt wiele minerałów i może pozostawiać nieestetyczne plamy osadowe.

Jesteś tutaj: 10 12

Pielęgnacja obuwia do gry w piłkę nożną

Aby zachować giętkość skórzanego obuwia do gry w piłkę nożną i zapobiec stopniowemu rozluźnianiu szwów, konieczna jest regularna pielęgnacja. Większe zabrudzenia usuń letnią wodą oraz szczotką. Po całkowitym wysuszeniu obuwia nanieś kilka cienkich warstw tłuszczu do skóry.

Dokładne i regularne szczotkowanie ożywi powierznię buta i zachowa naturalne właściwości skóry.

Jesteś tutaj: 11 12

Właściwa pielęgnacja obuwia zamszowego

Obuwie zamszowe należy szczotkować po każdorazowym użyciu. To podnosi włos, zapobiega osadzaniu się brudu i niweluje nieestetyczne zagięcia.

Z czasem buty zamszowe lekko poszarzeją i wówczas należy zastosować środki ożywiające kolor do produktów zamszowych.

Jesteś tutaj: 12 12
Close